Сніданок, обід, вечеря - важливо для дітей!

"Я не хочу снідати» — фраза, яку батьки часто чують вранці від дітей. Справді, поки дитина спросоння збирається до дитсадка, апетит може ще не «прокинутись». Діти, які не пропускають сніданок в закладі дошкільної освіти, мають більше енергії на навчання й розваги, активніші й більш зосереджені. Звертайте увагу на меню сніданків в нашому закладі освіти. Каша, молоко, сир, яйця, цільнозерновий хліб, овочі та фрукти — найкращі продукти для сніданку.

Корисні варіанти обіду в закладі розроблені технологом згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 24.03.2021 №305 «Про затвердження норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку», де вже подбали аби страви були корисними й поживними. Дітям на обід пропонується: борщ, суп, каша з овочами, риба або м’ясо, яйця, сир, овочі, фрукти, напої…

Підвечірок дітей в закладі включає страви до складу яких входять : риба, м’ясо, сир, овочі, фрукти, напої…

Вечеря для дітей обов’язкова. ЇЇ варто проводити всією родиною. У вихідні дні рекомендуємо дотримуватися режиму харчування у якому батьки мають бути прикладом.

Здоров’я дітям і всій вашій родині!

/Files/images/IMG-2d85c6e108b7157b263c1fcb696a606e-V.jpg

/Files/images/IMG-23f53c57c98647d151dd39ad64f528bb-V.jpg

/Files/images/IMG-0e90c02a59c5368dd32520d4ac9c2485-V.jpg

/Files/images/IMG-3dbe2db65686062926d62af2fa23618b-V.jpg

/Files/images/IMG-c7e6befe9ea8e34a5e4956c567bcbb05-V.jpgОбід

Як привчити дитину їсти овочі

/Files/images/12601778_43427-700x500.jpg

Вибирайте овочі разом із дитиною. Запропонуйте їй з тих, що куштувала раніше, або ж нові.

Маскуйте-подрібніть на терці чи зробіть із них п'юре й додайте в салати, запіканки чи іншу їжу, яку дитина їстиме залюбки.

Спонукайте дитину допомогати готувати чи прикрашати їжу. Навіть дітям раннього віку під силу помити овочі, порвати салат, тощо.

Подавайте перед основною стравою.Поки завершуєте готувати, запронуйте дитині з'їсти овочевий салат, або сирі овочі.

Подбайте про привабливий зовнішній вигляд і консистенцію страв із овочів. Не варіть їх. Краще приготуйте на парі, запечіть у духовій шафі, або подайте сирими.

Залишайте на столі митій нарізані овочі. Коли дитина забажає, вона з'їсть їх замість солодощів.

Не змушуйте дитину доїдати овочеву страву, якщо їй не смакує. Краще запропонуйте наступного дня ті самі овочі, але в іншому вигляді.

Будьте прикладом. Їжте ті самі страви, які приготували дитині.

Чому сімейні традиції важливі для здорового харчування дітей

Харчові звички формуються насамперед у родині. Дитина може звикнути їсти похапцем, невпорядковано, за переглядом мульфільмів чи комп’ютерними іграми, якщо так заведено в сім’ї. Або ж навпаки — призвичаїтись до спільного приготування їжі та сімейних трапез, які формують особливий зв’язок. Дорослі можуть на це вплинути за допомогою правил, що стають традицією.

Хоча б кілька разів на тиждень їжте разом. Якщо можна, хоча б раз на день сідайте за стіл усією сім’єю. Спільна вечеря — нагода обговорити важливі для всіх теми, розповісти про справи, дізнатись більше один про одного. Розмова за вечерею знижує рівень стресу, покращує настрій, підвищує самооцінку.

Намагайтесь сідати за стіл приблизно в один і той самий час. Режим харчування — одна з головних здорових звичок, і якщо його дотримується вся родина, дитина долучиться.

Відкладіть на час їди мобільні телефони, вимкніть телевізор. Пам’ятайте, що діти ростуть дуже швидко. Нехай спогади про затишні сімейні вечори або сніданки зігрівають їх у дорослому житті.

Пропонуйте дитині стільки їжі, скільки вона може з’їсти, й не більше; нехай краще попросить добавки, якщо схоче. Дітям потрібно менше їжі, ніж дорослим; не змушуйте доїдати, якщо дитина не хоче.

Не використовуйте їжу як нагороду— ця практика заважає дитині сформувати здорові стосунки з їжею.

Якщо ваша родина має улюблену страву, можна раз на тиждень готувати її — нехай у вас з’явиться День млинців, День курячого бульйону чи День вареної картоплі з оселедцем. Головне, щоб ця страва приносила радість вам усім.

Дітей варто залучати до приготування їжі, а особливо святкових страв. Зробити ці страви здоровішими й кориснішими може бути цікавим завданням для вас, ваших дітей, а можливо, й дідусів із бабусями (якщо вони далеко — долучіть їх онлайн-зв’язком).

Кiлькiсть переглядiв: 151